Przejdź do głównej treści

O Gminie

W imieniu władz samorządowych zapraszamy Państwa do lektury stron internetowych poświęconych gminie Kleszczów. To jedno z najszybciej rozwijających się miejsc regionu łódzkiego. Mają na to wpływ nie tylko działające na naszym terenie firmy Polskiej Grupy Energetycznej: Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Elektrownia Bełchatów. Coraz większą rangę w gospodarczym rozwoju gminy odgrywają inwestorzy polscy i zagraniczni, którzy zbudowali zakłady produkcyjne na terenie czterech Kleszczowskich Stref Przemysłowych.

Kleszczów należy do I ligi polskich samorządów. Naszą gminę wyróżnia nie tylko wysoka jakość życia, którą osiągnęliśmy dzięki znacznemu wysiłkowi inwestycyjnemu i działaniom organizacyjnym. Dobra sieć lokalnych dróg, rozwinięta opieka zdrowotna, bogato wyposażona baza edukacyjna, a także znakomite warunki do rekreacji i sportu to część atutów gminy. Sprawiają one, że liczba mieszkańców gminy Kleszczów systematycznie wzrasta.

Do odwiedzenia naszej gminy zapraszam nie tylko potencjalnych inwestorów czy przyszłych mieszkańców. Zachęcam do korzystania z usług rekreacyjnych, które oferuje Kompleks Dydaktyczno Sportowy „SOLPARK Kleszczów”. Zapraszam do odwiedzenia innych interesujących miejsc: tarasów widokowych na skraju odkrywkowej kopalni węgla, rezerwatu przyrody „Łuszczanowice” oraz zabytkowego kościoła w Łękińsku.