Przejdź do głównej treści

Zaliczyli dziesiątkę, nie dali się upałowi

[03.09.2019] w kategorii: Sport.

W niedzielne południe 1 września temperatura sięgała 33 st. C. Nie zważając na lejący się z nieba żar do rywalizacji na 10-kilometrowej trasie przystąpili uczestnicy „Kleszczowskiej Dziesiątki”. Uczestnicy biegu głównego rozpoczęli rywalizację kilka minut po godz. 12. Organizatorzy zadbali o ulokowanie na 3 i 7 kilometrze oraz na mecie punktów z wodą. Dodatkowo na półmetku znajdowała się przynosząca odrobinę ulgi „deszczownica”.

Jako pierwszy dobiegł na metę Ukrainiec Pavel Veretskyi (0:32:09). Na drugiej pozycji znalazł się łodzianin Tomasz Osmulski (0:32:37), a trzeci był Aleksander Dragan z Kielc (0:32:46). W klasyfikacji kobiet zwyciężyła szósta na mecie Ukrainka Walentyna Kiliarska (0:35:09).

Najlepszymi biegaczami z gminy Kleszczów okazali się Radosław Berencz (0:39:42), Sebastian Koniarski (0:41:22) oraz Dawid Milczarek (0:41:57). Spośród biegaczek naszej gminy 1 września najszybciej pobiegła Milena Gierach (0:45:58). Zajęła 39 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Biegowe imprezy organizowane w Kleszczowie (zarówno na 5, jak i 10 km) służą nie tylko rywalizacji dorosłych biegaczy. Mają też popularyzować bieganie wśród najmłodszych. Dzieci i młodzież walczą o zwycięstwo na krótszych, kilkusetmetrowych trasach. Biegi dla dzieci, towarzyszące tegorocznej edycji „Dziesiątki” rozgrywano od godz. 10.30. Na asfaltowej, już mocno rozgrzanej nawierzchni ulicy Sportowej z wyznaczonym dystansem oraz własnymi siłami zmierzyło się łącznie 87 najmłodszych biegaczy – tyle nazwisk widnieje na liście sklasyfikowanych.

W grupie wiekowej 2018-2013 wygrali w swoich kategoriach Lena Hałaczkiewicz z Bełchatowa i Aleksander Zgoda z Pabianic. W grupie 2012-2010 zwycięstwo odniosła łodzianka Ines Sobczak oraz pabianiczanin Franciszek Zgoda. Wśród dzieci z roczników 2009-2007 zwycięzcami zostali Oliwia Świerkowska i Kacper Szymański (oboje z Pabianic), natomiast w grupie najstarszej (2006-2004), gdzie zgłoszeń było najmniej, główne miejsca na podium zajęli Łucja Matuszczyk (Piotrków Trybunalski) oraz Michał Koszur (Kleszczów).

Wielu uczestników „Kleszczowskiej Dziesiątki” pozostało w Kleszczowie na niedzielne popołudnie, by skorzystać z możliwości relaksu na basenach SOLPARKU, a także atrakcji organizowanych w ramach obchodów 10-lecia kompleksu SOLPARK. Bezpłatne wejściówki do strefy basenowej były jednym z elementów tzw. pakietu startowego.

Organizatorami biegu na 10 kilometrów byli: LKS Omega Kleszczów, Gmina Kleszczów, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów i Solpark Kleszczów. Partnerem imprezy była firma Colep.