Przejdź do głównej treści

Rozbiegany Kleszczów czyli „Piątka” i „Dziesiątka” we wrześniu!

[24.06.2019] w kategorii: Sport.

W tym roku na terenie gminy Kleszczów zapowiada się mocno rozbiegany wrzesień. Wszystko za sprawą dwóch biegów. Kleszczowska Dziesiątka odbędzie się w niedzielę 1 września, natomiast „Kleszczów na Piątkę” – jedna z najszybszych „piątek” w Polsce odbędzie się dwa tygodnie później – 15 września.

Kleszczowska Dziesiątka

Na dystansie 10 km biegacze będą mogli sprawdzić się w Kleszczowie po raz trzeci. W tym roku w tej imprezie obowiązuje limit 200 biegaczy. Bieg odbędzie się w ramach pikniku z okazji 10-lecia SOLPARKU. W pakietach startowych wszyscy uczestnicy otrzymają m.in. wejściówki na basen do kompleksu SOLPARK. Formularz zgłoszeniowy do zawodów dostępny jest na stronie www.kleszczowna5.pl.

Kleszczów na Piątkę

W tegorocznej edycji tego biegu ulicznego obowiązuje limit 350 zawodników. Oni także po zmaganiach na dystansie 5 km będą mogli skorzystać z atrakcji SOLPARKU. Zapisy uczestników jednej z najszybszych „piątek” w Polsce rozpoczęły się 20 czerwca. Formularz dostępny jest na stronie www.kleszczowna5.pl.

Biegi dla dzieci

Tradycyjnie już podczas biegów rozgrywanych w Kleszczowie odbędą się organizowane na krótkich dystansach biegi dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak w latach ubiegłych najmłodsi uczestnicy rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych. Wszystkie dzieci na mecie otrzymają pamiątkowe medale. Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży wystartują 1 lipca o godzinie 12:00.

Organizatorem zawodów jest LKS Omega Kleszczów oraz Gmina Kleszczów. Szczegółowe informacje o biegach w Kleszczowie dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl. Działa także facebookowy profil.