Przejdź do głównej treści

Rodzicu! W lipcu możesz złożyć jeden wniosek o wypłatę „500+” dla wszystkich dzieci

[01.07.2019] w kategorii: Pomoc społeczna.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kleszczowie zaczął od 1 lipca przyjmować elektroniczne wnioski o wypłatę świadczenia „500+” na dzieci, które do tej pory nie były objęte programem „Rodzina 500+”. Świadczenie nie jest już zależne od kryterium dochodowego.

Składając wniosek w GOPS należy wpisać wszystkie dzieci do 18. roku życia, a więc również te dzieci, na które już teraz rodzice pobierają świadczenie. Przy rozpatrywaniu takiego całościowego wniosku GOPS przyzna „500+” od 1 lipca na pierwsze lub jedyne dziecko wychowywane w rodzinie, które jeszcze nie jest uprawnione do świadczenia. Na pozostałe dzieci, otrzymujące obecnie świadczenie, przyzna „500+” na nowy okres, który zacznie się 1 października.

Warto podkreślić, że świadczenia „500+” zostaną teraz przyznane aż do 31 maja 2021 r. Jeśli do tego czasu dziecko ukończy 18 rok życia wówczas świadczenie zostanie przyznane do dnia poprzedzającego datę urodzin.

Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, korzystając z portalu Emp@tia, kanałów bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia br. wnioski o świadczenie „500+” można będzie też składać w tradycyjnej, tj. papierowej formie, odwiedzając GOPS osobiście, albo wysyłając wniosek lub za pośrednictwem poczty.