Przejdź do głównej treści

Gminna Biblioteka Publiczna

Gminna Biblioteka Publiczna jest najstarszą instytucją kultury w gminie. Istnieje od 1949 roku, prowadzi działalność w trzech placówkach: główna siedziba w Kleszczowie oraz dwie filie biblioteczne w Łękińsku i w Żłobnicy. Od 1 września 2009 roku czytelnikom służy nowa siedziba biblioteki położona w Kompleksie SOLPARK.

Działalność biblioteki służy rozwijaniu oraz zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych mieszkańców gminy, upowszechnianiu wiedzy i nauki, rozwojowi kultury. W ramach promocji czytelnictwa kleszczowska biblioteka bierze udział w kilku dużych i mniejszych akcjach rocznie, np.: Ferie z biblioteką, Tydzień Bibliotek 8-15 maja, Cała Polska Czyta Dzieciom, Wakacje z Biblioteką, Spotkanie z Książką. Biblioteka współpracuje ze wszystkimi lokalnymi szkołami i przedszkolami.

W 2009 roku powstała strona internetowa biblioteki i zostały uruchomione katalogi on-line. Każdy użytkownik biblioteki może sprawdzić zasoby biblioteki, książki wypożyczone przez innych czytelników może zamawiać osobiście lub telefonicznie. Książkę zamówioną lub zarezerwowaną należy odebrać w wypożyczalni przed upływem 1 tygodnia od pozyskania informacji o jej dostępności.

Czytelnicy biblioteki przebywając na stronie: www.biblioteka.kleszczow.pl mogą także sprawdzać stan swojego konta bibliotecznego oraz datę zwrotu wypożyczonych książek. Warunkiem skorzystania z tych możliwości jest poprawne zalogowanie się, które polega na dokładnym podaniu nazwiska, imienia (imion) oraz hasła użytkownika widniejącego na karcie zapisu.

Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Sportowa 8
97-410 Kleszczów
tel. 44 731-36-54
www: http://www.biblioteka.kleszczow.pl
e-mail: biblioteka@kleszczow.pl

Filia w Łękińsku

ul. Szkolna 2
97-410 Kleszczów
tel. 44 731-46-05
e-mail: biblioteka_lekinsko@kleszczow.pl

Filia w Żłobnicy

Żłobnica 25
97-410 Kleszczów
tel. 44 731-46-09
e-mail: biblioteka_zlobnica@kleszczow.pl