Przejdź do głównej treści

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA ZAPRASZA NA NARODOWE CZYTANIE

[02.09.2019] w kategorii: Kultura.

Już wkrótce czeka nas kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy „Narodowe Czytanie”, której patronuje Prezydent RP. W tym roku będą czytane następujące nowele polskie: „Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa, „Dym” – Maria Konopnicka, „Katarynka” – Bolesław Prus, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Bruno Schulz, „Orka” – Władysław Stanisław Reymont, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefan Żeromski, „Sachem” – Henryk Sienkiewicz, „Sawa” – Henryk Rzewuski.

Dniem „Narodowego Czytania” będzie sobota 7 września, choć w niektórych miejscach organizatorzy wprowadzą odstępstwa od tej daty. Tak będzie np. w Kleszczowie, gdzie po raz kolejny imprezę tę organizuje Gminna Biblioteka Publiczna. Biblioteka zaprasza chętnych do czytania w czwartek 5 września od godz. 16.00 na dziedzińcu Kompleksu SOLPARK.

Zgłoszenia do udziału w „Narodowym Czytaniu” przyjmowane są w siedzibie GBP przy ul. Sportowej 8 oraz telefonicznie (nr tel. 44 731 36 54). Jak informują organizatorzy w przypadku niesprzyjającej aury „Narodowe Czytanie” odbędzie się nie w plenerze, ale w siedzibie GBP w Kleszczowie.