Przejdź do głównej treści

Uczniowie wrócili do szkolnych ławek

[05.09.2019] w kategorii: Edukacja.

2 września budynki szkolne znów rozbrzmiały gwarem uczniowskich głosów. Rozpoczął się rok szkolny 2019/20. W uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego oprócz nauczycieli i uczniów uczestniczyli także zaproszeni goście – reprezentanci samorządu gminy, księża, przedstawiciele rad rodziców.

W czterech szkołach, prowadzonych przez Gminę Kleszczów naukę rozpoczęło łącznie 1074 uczniów – o 32 więcej niż przed rokiem. Największą obecnie szkołą liczącą 26 oddziałów i 469 uczniów jest ośmioklasowa Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kleszczowie. W czterech klasach pierwszych naukę rozpoczęło tu 72 dzieci.

W ośmioklasowej Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Łękińsku w trzynastu oddziałach uczy się 227 uczniów. W tym gronie jest 35 pierwszoklasistów, podzielonych na dwie klasy.

W kleszczowskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych nowy rok edukacji rozpoczęło 378 uczniów, z czego 160 to pierwszoklasiści. W czterech klasach pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II uczy się 80 osób, tyle samo zadebiutowało też w Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II. Każda z wymienionych szkół liczy obecnie po 8 oddziałów.