Przejdź do głównej treści

XXII DNI KLESZCZOWA odbędą się 25 i 26 maja

[15.05.2019] w kategorii: Aktualności, Kultura.

Plenerowe imprezy, organizowane w ramach dorocznego święta gminy Kleszczów, odbywać się będą w sąsiedztwie kompleksu SOLPARK (głównie na terenach parkingów). To odstępstwo od kilkuletniej tradycji. W poprzednich latach głównym miejscem Dni Kleszczowa był stadion gminny. Ten obiekt jest teraz przebudowywany, dzięki czemu ma służyć nie tylko do rozgrywania meczów piłkarskich, ale także do organizacji imprez lekkoatletycznych.

Dni Kleszczowa zaplanowane zostały na ostatni weekend maja (25 i 26 maja). Sobotnią część programu otworzy III Kleszczowska Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Tego dnia miłośnicy koncertów muzycznych mogą liczyć jeszcze na występy zespołów LOKA oraz zespołu IRA, a także występ Danzela.

W niedzielę 26 maja (a więc w Dniu Matki) Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie pochwali się dokonaniami muzyków i wokalistów, którzy biorą udział w zajęciach kół artystycznych w Kleszczowie. Młodzi wykonawcy wystąpią w programie „Dedykuję Tobie Mamo”. Tego dnia na scenie muzycznej zaprezentują się kolejno: Zeus, Czadoman, Filip Lato & Julia, Michał Szpak oraz DJ Brave i Dziemian.

Dniom Kleszczowa towarzyszyć będą atrakcje poza główną sceną. Przez dwa popołudnia można będzie oglądać pokazy w kinie „9D” i korzystać z urządzeń zabawowych w wesołym miasteczku. W niedzielę uruchomiona zostanie specjalna strefa zabaw dla dzieci, prowadzona przez artystów Teatru „KUBIKA”.

Tradycyjnie już w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kleszczów zmierzą się amatorskie drużyny piłkarskie. Ten sportowy akcent gminnego święta został zaplanowany na sobotę 25 maja.

XXII Dni Kleszczowa plakat