Przejdź do głównej treści

Większe baseny w SOLPARKU, wodne atrakcje dla dzieci

[21.04.2017] w kategorii: Aktualności, SOLPARK, Sport.

Łódzkie Biuro Architektoniczne „MSW” Piotr Marcinkowski na zlecenie zarządu SOLPARKU przygotowało koncepcję, pokazującą możliwą modernizację i rozbudowę strefy basenów zewnętrznych i strefy szatni. Zmiany opracowane przez łódzkich architektów miałyby m.in. pozwolić na przyjmowanie większej liczby osób, które z wodnej rekreacji w SOLPARKU korzystają najchętniej w okresie zimowych ferii i podczas wakacji.

W szatniach przewidziano nie tylko znaczące zwiększenie liczby szafek, ale też zmianę charakteru szatni z obecnych (oddzielnie męskie, oddzielnie damskie) na koedukacyjne. Dla wygody klientów zdecydowano o połączeniu schodami strefy saun z szatniami. Pomyślano też nad koncepcją uatrakcyjnienia basenów, zwracając szczególną uwagę na zewnętrzną ich część. Dość dużą przestrzeń pomiędzy ulicą Sportową a budynkiem części basenowej zajęłyby wodne atrakcje dla dzieci z przedziału wiekowego 4-10 lat.

Projektant zaproponował m.in. budowę zewnętrznego, stalowego basenu całorocznego o powierzchni ok. 120m kw. Do tego basenu wchodziłoby się bezpośrednio z obecnej ciepłej hali basenowej. Dodatkowe elementy to także zewnętrzny wodny plac zabaw z brodzikiem dla dzieci i interaktywnymi atrakcjami wodnymi oraz szeroka, rodzinna zjeżdżalnia zewnętrzna. Przewidziane zostało miejsce dla gastronomii, będą też zewnętrzne toalety. Taka rozbudowa umożliwi nie tylko przyjęcie większej liczby miłośników wodnych atrakcji, pozwoli też wydłużyć pobyt klientów w strefie basenu zewnętrznego.

Dodatkowe prace, prowadzone wewnątrz hali basenowej, także przyczynią się do uatrakcyjnienia obiektu. Obejmować będą wymianę istniejącej zjeżdżalni na nową, z podwójnym ślizgiem o długości ok. 120 m, budowę dodatkowej zjeżdżalni dla małych dzieci w wieku 4-10 lat oraz wydzielenie plaży basenowej.