Przejdź do głównej treści

V Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców – Kleszczów 2018

[30.11.2018] w kategorii: Aktualności, Sport, Zdrowie.

Podsumowaniem Tygodnia Profilaktyki, wypełnionego spotkaniami informacyjnymi, zajęciami warsztatowymi oraz pokazami były IV Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców w Kleszczowie. Organizatorem tej imprezy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie we współpracy z Gminnym Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie.

Do udziału w zawodach sportowych w ramach IV Jarmarku Sportowego Młodych Krwiodawców zgłosiło się sześć czteroosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Bełchatowa, Kleszczowa i Szczercowa. Impreza podzielona została na trzy części. W pierwszej – drużyny musiały wykazać się umiejętnościami zręcznościowo-siłowymi. W części drugiej odbyły się tzw. wyścigi rzędów. Trzecia część dotyczyła udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie konkurencje zostały szczegółowo omówione przed wykonaniem przez prowadzących rozgrywki nauczycieli ZSP w Kleszczowie.

Urozmaiceniem zmagań sportowych były występy szkolnego zespołu cheerleaderek oraz premierowy występ Szkolnego Zespołu Tańca Ludowego. Członkowie rywalizujących drużyn, uczniowie szkoły, zaproszeni goście i nauczyciele mogli częstować się zdrową żywnością, przygotowaną przez młodzież z internatu kleszczowskiego ZSP w ramach akcji charytatywnej „Ile waży Święty Mikołaj”. Były też promowane książki o żywieniu w sporcie.

IV Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców w Kleszczowie miały też w swoim programie akcję honorowego krwiodawstwa. Łódzki bank krwi w RCKiK wzbogacił się o 17 litrów niezastąpionego leku. Uczniowie, którzy ukończyli 18 lat, jak i zaproszeni goście mogli również zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Do rejestru wpisano 23 osoby.

Finałem imprezy było ogłoszenie wyników rywalizacji, przeprowadzonej w ramach jarmarku sportowego oraz wręczenie atrakcyjnych nagród. Pierwsze miejsce z ilością 68 punktów zdobyła drużyna z II LO w Bełchatowie, drugie miejsce (58,5 pkt.) – drużyna z ZSP nr 3 w Bełchatowie, trzecie miejsce (57,5 pkt.) – drużyna z ZSP w Kleszczowie. Na kolejnych miejscach uplasowały się: IV. III LO w Bełchatowie (56,5 pkt.), V. ZSP nr 4 w Bełchatowie (34,5 pkt.), VI. ZSP Szczerców (32 pkt.).