Przejdź do głównej treści

Urząd Gminy w Kleszczowie z nowym certyfikatem jakości

[10.04.2019] w kategorii: Aktualności, Urząd Gminy.

System Zarządzania Jakością funkcjonuje od roku 2005. Pierwszy certyfikat ISO 9001:2001, który otrzymała gminna administracja potwierdzał pomyślne przejście pierwszego auditu nadzoru. Ten dokument nosi datę 15 listopada 2005 r. Od tamtej pory Urząd Gminy był regularnie poddawany kolejnym, corocznym auditom nadzoru. Było to niezbędne dla utrzymania certyfikatu i potwierdzenia, że procedury stosowane w kleszczowskim magistracie spełniają wymagania.

W styczniu i lutym br. w Urzędzie Gminy w Kleszczowie został przeprowadzony kolejny audit zewnętrzny dotyczący Systemu Zarządzania Jakością. Miał on związek z przejściem Urzędu Gminy w Kleszczowie na wymagania nowej normy PN-EN ISO 9001:2015-10. Przedstawiciel firmy Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. sprawdzał przygotowanie urzędu w zakresie wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, zapoznawał się z prowadzoną dokumentacją wybranych spraw, oceniał przestrzeganie wymaganych procedur.

Potwierdzeniem pomyślnego przejścia auditu jest przekazany do Urzędu Gminy certyfikat ze znakiem IQNet – międzynarodowej sieci jednostek certyfikujących, która skupia najważniejsze takie jednostki certyfikujące z 35 krajów. Na dokumencie, który będzie ważny przez trzy lata (dokładnie – do 13 lutego 2022 roku) widnieje również znak Polskiego Centrum Certyfikacji i Badań S. A., które jest członkiem IQNet.

Urząd Gminy w Kleszczowie z nowym certyfikatem jakości