Przejdź do głównej treści

Trasa biegów „Kleszczowska Dziesiątka” i „Kleszczów na Piątkę”

[20.08.2019] w kategorii: Aktualności, Sport.

17 sierpnia przeprowadzona została atestacja tras dwóch biegów, które we wrześniu zostaną zorganizowane na terenie naszej gminy. Ze względu na trwającą przebudowę gminnego stadionu, start obydwu biegów zaplanowano na ulicy Sportowej, w okolicach kompleksu SOLPARK. Szczególnie interesująco przedstawia się trasa tegorocznej „Dziesiątki”.
Uczestnicy zaplanowanego na 1 września biegu „Kleszczowska Dziesiątka” wyruszą ulicą Sportową na południe i pobiegną prosto przez skrzyżowanie z drogą, prowadzącą przez Łuszczanowice, aż w okolice Rezerwatu Przyrody „Łuszczanowice”. Tu skręcą w lewo w drogę „pod lasem” i pobiegną w kierunku wschodnim. Na rondzie w Łuszczanowicach Hubach skierują się leśną drogą w stronę Wolicy. Do Wolicy jednak nie zawitają, bo na skrzyżowaniu z drogą powiatową (przedłużeniem ul. Długiej w Łękińsku) skierują się na północ, w stronę Łękińska. Na skrzyżowaniu ulicy Długiej z przedłużeniem ul. Ustronnej skierują się na zachód. Po dotarciu do ul. Miłej czeka ich „zaliczenie” kilku odcinków uliczek osiedla „Zacisze”: Leśnej, Wschodniej, Wrzosowej, Wspólnej i Brzozowej. Tu wbiegną ponownie na ulicę Sportową, by w okolicach SOLPARKU dotrzeć do mety 10-kilometrowego biegu.
Trasa drugiego, krótszego biegu na 5 kilometrów, zaplanowanego na 15 września, nie wykroczy poza granice Kleszczowa. Uczestnicy będą mogli dość dokładnie poznać osiedle „Zacisze” i okalające go ulice. Bieg rozpoczną na ul. Sportowej, w okolicach przebudowywanego stadionu, kierując się w stronę Ronda Honorowych Krwiodawców. Ciąg dalszy „Piątki” prowadzi ul. Główną w kierunku Łękińska, a następnie ul. Miłą do Tulipanowej, potem Różaną, Poziomkową, Wschodnią do Południowej, skąd zawodnicy skierują się ulicą Sportową w stronę SOLPARKU. Meta ma być usytuowana w okolicach hotelu SOLPARK.