Przejdź do głównej treści

Rozbudowa szkoły w Łękińsku – coraz bliżej

[25.03.2019] w kategorii: Aktualności, Inwestycje.

Jedenaście nowych sal lekcyjnych z niezbędnym zapleczem, świetlica, szatnie dla 150 uczniów, pokój nauczycielski, gabinety dyrektora i wicedyrektora, a także szkolne toalety i pomieszczenia pomocnicze – wszystko to znajdzie się w dwupiętrowym budynku, który zostanie postawiony w sąsiedztwie istniejącej szkoły podstawowej w Łękińsku.

Jak wynika z dokumentacji projektowej, którą na zlecenie Urzędu Gminy w Kleszczowie wykonało Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane EKOBUD s.c. z Dmosina, nowy budynek szkolny zajmie powierzchnię ponad 900 m kw. i będzie miał wysokość przeszło 9 metrów. Z istniejącą „starą” siedzibą szkoły zostanie połączony łącznikiem na obu kondygnacjach.

Zadaniem wykonawcy, który jest wybierany w trwającym właśnie przetargu nieograniczonym, będzie budowa szkolnego obiektu zgodnego z założeniami projektantów. Budynek ma spełniać wysokie standardy środowiskowe, będzie więc ogrzewany przy wykorzystaniu nowej kotłowni gazowej o mocy 200 kW, zostanie ponadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną oraz w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Dla poprawy funkcjonalności całego, powiększonego obiektu szkolnego w Łękińsku projektanci przewidzieli wykonanie przebudowy i remontu części istniejącego budynku. Dla powiększenia szkolnej stołówki zostanie zaadoptowana obecna sala komputerowa, natomiast część obecnej świetlicy zostanie przeznaczona na pomieszczenia serwerowni.

Powiększenie siedziby szkoły w Łękińsku odbędzie się kosztem obecnych terenów sportowych. Samorząd gminy podjął więc decyzję o wykupieniu od prywatnego właściciela sąsiadujących ze szkolnymi obiektami działek, na których powstanie nowe boisko. Akt notarialny, dotyczący zakupu na ten cel gruntów o łącznej powierzchni 0,7288 ha został podpisany 22 lutego.