Przejdź do głównej treści

RED BULL 111 MEGAWATT W GMINIE KLESZCZÓW

[12.09.2017] w kategorii: Aktualności.

Zawody Red Bull 111 Megawat odbywające się 9 i 10 września w gminie Kleszczów na terenie Kopalni Bełchatów nabrały jeszcze większego rozmachu. Rekordowa liczba zawodników, ekstremalne podniebne mega widowiska oraz wyścig specjalny o puchar Wójta Gminy Kleszczów z udziałem gwiazd sportu to główne atrakcje jednej z 6 najtrudniejszych imprez hard enduro zaliczanej do Międzynarodowej Serii Hard Enduro. Na ekstremalnie ciężkiej i wymagającej 90-kilometrowej trasie łączącej w sobie zarówno elementy motocrossu jak i enduro-crossu nie brakowało technicznych zjazdów i podjazdów z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami w postaci mega rur, głazów, opon, czy też drewnianych beli.

O zwycięstwie w sobotnich kwalifikacjach decydowały sekundy. Ostatecznie jako pierwszy na linię mety dojechał zwycięzca dwóch poprzednich edycji imprezy – Jonny Walker reprezentujący Wielką Brytanię. To był ogromny krok w stronę trzeciego tytułu. Imponujący czas (2:22:21) uzyskany podczas widowiskowego i zaciętego wyścigu głównego pozwolił zająć mu pierwsze miejsce wśród 500 zawodników biorących udział w niedzielnym finale. Tuż za nim na mecie pojawili się Mario Roman z Hiszpanii oraz Graham Jarvis z Wielkiej Brytanii. Najlepszy z Polaków – Oskar Kaczmarczyk został sklasyfikowany na 12 lokacie.

Podczas tegorocznej odsłony imprezy zapewniono wiele dodatkowych atrakcji. Obok głównych wyścigów rozegrano konkurs o puchar Wójta Gminy Kleszczów, w którym zwyciężył Taddy Błażusiak.

Oprócz samego wyścigu można było podziwiać podniebne pokazy w wykonaniu Łukasza Czapieli w samolocie Edge i Marii Muś w helikopterze Bolkov. Przed głównym wyścigiem odbył się również GoPro Finał B dla 150 osób, które podczas kwalifikacji zajęły pozycję od 501 do 651. Dla miłośników motoryzacji przygotowano również specjalne tory testowe, na których można było sprawdzić własne umiejętności za kierownicą quadów.

Partnerem imprezy Red Bull 111 Megawatt była Gmina Kleszczów. Rozstawione w specjalnie zaaranżowanym miasteczku dla kibiców gminne stoisko promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzięki broszurom, wydawnictwom informacyjnym o gminie, jak również mapom można było nie tylko zapoznać się z ofertą rekreacyjną i kulturalną gminy, lecz także zasięgnąć informacji o głównych atrakcjach regionu, inwestycjach, bazach noclegowych, czy też trasach rowerowych. Oprócz materiałów promocyjnych Gmina Kleszczów zaprezentowała także wystawę zdjęć plenerowych oraz rękodzieł artystycznych wykonanych w ramach zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Odwiedzający stoisko mieli także możliwość relaksu na leżakach usytuowanych obok gminnego namiotu. Ponadto podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentowała także Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów wraz z zespołem Mażoretek.