Przejdź do głównej treści

Profilaktyczna akcja NFZ w Łodzi

[09.08.2019] w kategorii: Aktualności, Zdrowie.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje profilaktyczną akcję „Zdrowy sierpień”. W sali obsługi w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56 będzie można spotkać się z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz pacjentów.

„To doskonała okazja, aby przy okazji załatwiania spraw związanych z bieżącą działalnością Oddziału porozmawiać ze specjalistami m.in. na temat profilaktyki i zdrowego odżywiania, a także skorzystać z badań diagnostycznych takich jak badanie poziomu cukru we krwi, czy badanie poziomu ciśnienia tętniczego.

Nasze przedsięwzięcie organizujemy w ramach kampanii #NieCukrz oraz forum współpracy z organizacjami pracującymi na rzecz pacjentów zainicjowanej przez Centralę NFZ” – czytamy na stronie internetowej łódzkiego oddziału NFZ.

Oto szczegółowy harmonogram:

PONIEDZIAŁKI: 12, 19 I 26 sierpnia, w godz. 9.00-13.00

Bezpłatne badania diagnostyczne: pomiar cukru, ciśnienia tętniczego, analiza BMI, pomiar tkanki tłuszczowej. Na stanowisku Synexus będzie można również uzyskać informacje o prowadzonych bezpłatnych badaniach kontrolnych czy konsultacjach lekarskich Ośrodkach Synexus.

WTORKI: 13, 20 i 27 sierpnia, w godz. 9.00-12.00

Eksperckie stanowisko Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych – informacje na temat uzyskania pomocy w szczególności przez osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne w sprawach dotyczących poprawy warunków socjalnych, ich sytuacji materialnej i adaptacji w społeczeństwie ludzi zdrowych.

Eksperckie stanowisko Rzecznika Osób Niepełnosprawnych – Katarzyna Tręda-Pisera podpowie m.in. jak uzyskać pomoc w uzyskaniu odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, a także poinformuje o programach celowych realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na stanowisku będzie można otrzymać „Informator dla osób niepełnosprawnych”.

ŚRODY: 14, 21, 28 sierpnia w godz. 12.00-14.00

Doświadczeni edukatorzy z Fundacji Diabeciaki przybliżą zasady związane z profilaktyką cukrzycy. Będzie można zmierzyć poziomu glukozy we krwi. Edukatorzy doradzą, co powinno znaleźć się w naszym codziennym menu, byśmy uniknęli zachorowania na cukrzycę oraz jak powinni odżywiać się diabetycy.

CZWARTKI: 22 i 29 sierpnia w godz. 9.00-13.00

Na specjalnie przygotowanym stoisku wolontariuszki Stowarzyszenia Łódzkiego Klubu Amazonka będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi. Opowiedzą o własnych doświadczeniach w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki podpowiedzą, jak samodzielnie badać piersi.

PIĄTKI: 23 i 30 sierpnia w godz. 10.00-14.00

Eksperckie stanowisko Stowarzyszenia Osób z Nieswoistymi Chorobami Jelit Łódzcy Zapaleńcy – wolontariusze będą udzielać porad w zakresie chorób jelit.