Przejdź do głównej treści

Prace tkackie z Kleszczowa na wystawie we Francji

[19.06.2017] w kategorii: Aktualności.

Panie uczestniczące od kilku lat w zajęciach tkactwa artystycznego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie miały możliwość zaprezentować swoje prace na wystawie we Francji. Grupa, pracująca pod kierunkiem instruktora, a zarazem znanego artysty Józefa Jakubczyka, otrzymała zaproszenie do zaprezentowania prac tkackich podczas wystawy „Festival de fil en fil en pays de Chabeuil”, odbywającej się od 30 maja do 6 czerwca w miejscowości Chabeuil. Podczas festiwalu grupę z Kleszczowa reprezentował Józef Jakubczyk wraz z pięcioma uczestniczkami warsztatów tkactwa. Wystawa miała format międzynarodowy, gdyż byli na niej reprezentowani nie tylko francuscy artyści, ale również twórcy z Polski, Włoch oraz Uzbekistanu. W sumie w pięciu miejscowościach regionu Owernia – Rodan – Alpy (Montelier, Malissard, Montvendre, Barcelonne i Chabeuil) rozlokowanych zostało 13 wystawców.

Grupa z Kleszczowa miała okazję obejrzeć ciekawe i oryginalne przykłady twórczości innych artystów. Na wystawie królowały głównie prace wykonane techniką patchworku, były również prace wykonane w technice boutis, hafty, formy z filcu oraz typowe tkactwo artystyczne.

W trakcie przejazdu do Chabeuil panie z Kleszczowa zwiedziły Strasburg, gdzie miały m.in. okazję odbyć rejs statkiem po Renie. Pomimo napiętego programu festiwalu uczestnikom wyjazdu udało się zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej w La Salette oraz stare miasto i Pałac Papieży w Avinion.