Przejdź do głównej treści

Pojechali na jubileusz, wrócili… z drugą nagrodą

[11.07.2018] w kategorii: Aktualności, Kultura.

Majowa parada młodzieżowych orkiestr dętych, która uświetniła XXI Dni Kleszczowa, jest przykładem współpracy i muzycznych przyjaźni orkiestr, które czasem rywalizują z sobą, walcząc zaciekle o nagrody w konkursach i przeglądach, ale nieraz w jednym rytmie kroczą podczas ulicznych prezentacji, albo wspólnie wykonują tę samą kompozycję. Nie dziwi zatem fakt, że chętnie biorą udział w obchodach jubileuszów zaprzyjaźnionych orkiestr.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów 17 czerwca wyjechała do śląskiej gminy Ciasna, by uczestniczyć w obchodach jubileuszu XX-lecia tamtejszej orkiestry młodzieżowej oraz XV-lecia grupy mażoretek, tworzących barwną formację „Copacabana”.

Kolejny udział w jubileuszu rówieśników kleszczowska orkiestra wzięła 1 lipca. Udała się wtedy do Dąbrowy Zielonej, by uczestniczyć w obchodach XXV-lecia tamtejszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Głównym punktem w programie jubileuszowych obchodów był VII Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Dąbrowa Zielona.

Spośród siedmiu orkiestr, prezentujących się na plenerowej scenie, najwyższe oceny jury za swój występ otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa. Drugie miejsce ex aequo zajęły orkiestry z Kleszczowa i Kłomnic. Trzecie miejsce przypadło orkiestrom z Koniecpola i Dzwono-Sierbowic.

MOD dyplom

MOD statuetka