Przejdź do głównej treści

Na budowie nowego przedszkola w Kleszczowie

[11.06.2018] w kategorii: Aktualności, Inwestycje.

Tarnowska firma budowlana MTM Budownictwo kontynuuje prace związane z dokończeniem budowy nowego przedszkola i żłobka w Kleszczowie. Zakres robót, które należy wykonać we wnętrzach budynku to dokończenie prac instalacyjnych, przede wszystkim w zakresie elektryki wraz z montażem i podłączeniem instalacji fotowoltaicznej. Dokończyć trzeba ponadto prace glazurnicze, układanie wykładzin i klejenie tapet. Jedno z większych wyzwań to montaż podwieszanych sufitów oraz zabudowanie drewnianej konstrukcji sufitu w tzw. sali wielofunkcyjnej.

Na zewnątrz budynku, który zajmuje powierzchnię ponad 2300 m kw., podstawową sprawą jest zagospodarowanie rozległego terenu. Obejmuje ono wykonanie części dróg dojazdowych, parkingów i chodników, budowę i wyposażenie w sprzęt dwóch placów zabaw (oddzielny dla dzieci ze żłobka, oddzielny dla przedszkolaków), zagospodarowanie terenów zielonych, wykonanie plenerowego amfiteatru i górki saneczkowej. Są też do dokończenia prace przy elewacji. W miejscach, gdzie architekt przewidział wstawki z klinkierowej cegły konieczne będzie ułożenie warstwy docieplającej, a następnie prace murarskie.

W pierwszych dniach czerwca trwały prace zarówno przy wykańczaniu przedszkolnych wnętrz, jak też na zewnątrz – przy montażu urządzeń na placach zabaw. Ziemia zebrana na początku inwestycji, podczas tzw. humusowania, była przewożona do miejsc, w których mają być założone trawniki.