Przejdź do głównej treści

Kolorowe Lato z Akademią Pana Kleksa

[01.08.2017] w kategorii: Aktualności.

Radość, zabawa i twórcza pasja. Tak w kilku słowach można opisać niedzielne spotkanie zorganizowane w ramach wakacyjnego cyklu imprez „Kolorowe Lato w Kleszczowie”. Wszyscy, którzy 30 lipca po południu odwiedzili SOLPARK, mieli niepowtarzalną okazję, by zostać uczniem słynnej Akademii Pana Kleksa. Podczas tego wyjątkowego spotkania profesor udowodnił, że nauka może nierozerwalnie łączyć się z zabawą.

W programie zajęć nie brakowało atrakcji: było spotkanie oko w oko z Minionkiem, sesja fotograficzna z świnką Peppą, gra sprawdzająca refleks, wyścigi w workach oraz taneczny pociąg. Główną atrakcją wakacyjnego spotkania był koncert największych hitów Pana Kleksa. Wprowadzając widzów w muzyczny świat bajek, gospodarz imprezy zaprosił wszystkich uczestników zabawy do wspólnego tańca w rytm swoich ulubionych przebojów. Tym sposobem można było się nauczyć choreografii do takich utworów jak „Chocolate choco choco”, „Macarena” czy też „A ram zam zam”. Dodatkowo Pani Lato oraz Ciotka Klotka rozdawały słodkości oraz zachęcały do wzięcia udziału w licznych konkursach, wymagających niebywałej wręcz sprawności.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty plastyczne, których motywem przewodnim były wielobarwne motyle. W towarzystwie skocznej muzyki i pod okiem instruktora można było uczestniczyć w zajęciach na trampolinach, bądź pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Organizatorami kolejnej edycji imprezy Kolorowe Lato byli: Urząd Gminy w Kleszczowie, Gminny Ośrodek Kultury i SOLPARK Kleszczów.