Przejdź do głównej treści

Kleszczowskie technikum piąte w rankingu „Perspektyw”

[10.01.2018] w kategorii: Aktualności, Edukacja.

Dziś został opublikowany najnowszy ranking najlepszych liceów i techników, przygotowany przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”. Pod lupę wzięto wyniki 2 186 liceów ogólnokształcących oraz 1 743 techników z całej Polski. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II uzyskało znów znakomitą pozycję w tym zestawieniu i z dorobkiem 94,20 pkt. znalazło się na piątym miejscu w Polsce i na pierwszym w regionie łódzkim. Pod względem wyników matur kleszczowskie TNT okazało się najlepsze w kraju.

Cztery technika, które wyprzedziły TNT w Kleszczowie to: 1. Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu; 2. Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy; 3. Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. z Lublina; 4. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie.

Przypomnijmy, że przed rokiem nasza szkoła była siódma w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw”, natomiast Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kleszczowie znalazło się wtedy na dość odległej pozycji (powyżej 500). W tym roku liceum wyraźnie poprawiło swoją lokatę: w ogólnopolskim zestawieniu znalazło się na miejscu 360, a w wojewódzkim – na 29.

W klasyfikacji techników punkty przyznawane były za: sukcesy uczniów w olimpiadach (20 proc.), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (30 proc.), wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

W przypadku liceów kryterium o największej wadze były wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Sukcesy uczniów w olimpiadach dawały 30 proc. końcowej punktacji, a wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych – 25 proc.