Przejdź do głównej treści

Już po raz 10. będą się zmagać z ortografią

[12.04.2019] w kategorii: Aktualności, Edukacja.

Dyktando Kleszczowskie jest konkursem jednoetapowym o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku odbędzie się po raz dziesiąty. Jego termin ustalono na niedzielę 12 maja. Miejscem ortograficznych zmagań uczestników będzie – tradycyjnie – aula SOLPARKU Kleszczów. Osoby, które zgłoszą się do konkursu zostaną podzielone na trzy kategorie wiekowe: klasy VI-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum; szkoły średnie; OPEN – bez ograniczeń wiekowych. W każdej kategorii jury wyłoni Mistrza i Wicemistrza Ortografii. Indywidualni uczestnicy mogą się zgłaszać aż do dnia dyktanda (włącznie), natomiast zgłoszenia grup zorganizowanych będą przyjmowane do 30 kwietnia pod adresem: biblioteka@zspkleszczow.pl lub zspkleszczow@zspkleszczow.pl.

W niedzielę 12 maja warto będzie przyjść do SOLPARKU wcześniej. Rejestracja uczestników dyktanda prowadzona będzie w godz. 16.00-16.50. O godz. 16.30 zacznie się półgodzinny koncert w wykonaniu zespołu „Zelowskie Dzwonki”. Początek dyktanda ustalono na godz. 17.00. Po zakończeniu pisania uczestnicy będą mogli skorzystać z przerwy kawowej i obejrzeć wystawę prac malarskich Szymona Wiatra.

Około godz. 18.30 rozpocznie się kolejna odsłona artystyczna majowego popołudnia w SOLPARKU. Będzie to spektakl „Bez-senność”, przygotowany w oparciu o popularne dzieło Wiliama Szekspira „Sen nocy letniej”. Wykonawcami tego interaktywnego przedstawienia (widzowie będą mogli polemizować z aktorami i wpływać na kształt i rozwój akcji!) będą aktorzy Teatru Strefy Otwartej z Wrocławia. Wstęp na spektakl – wolny. Gwarantowane są wejściówki dla uczestników dyktanda, a liczba miejsc dla pozostałych widzów – ograniczona.

Po spektaklu nastąpi jeszcze losowanie upominków wśród uczestników oraz rozstrzygnięcie konkursów: na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji; na najmłodszego; na pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda.

Regulamin X Dyktanda Kleszczowskiego oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie http://zspkleszczow.pl.