Przejdź do głównej treści

Jeden dzień w wojsku – oferta dla tych, którzy zastanawiają się nad zawodem żołnierza

[12.07.2019] w kategorii: Aktualności.

Rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, która ma na celu zwiększenie liczebności polskiej armii. W jej ramach odbywają się np. bezpłatne zajęcia w wybranych jednostkach wojskowych. Chętni mogą w wybraną przez siebie sobotę pomiędzy 13 lipca a 24 sierpnia wziąć udział w zajęciach, organizowanych w godzinach 10:00-19:00. W zależności od jednostki, będzie można wziąć udział ćwiczeniach w terenie, poznać sprzęt wojskowy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Można też będzie rywalizować w biegach zespołowych, ćwiczyć rzut granatem czy strzelanie z wykorzystaniem urządzeń szkolno-treningowych.

Każdy uczestnik takiego 1-dniowego kursu dowie się też, co trzeba zrobić, aby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdują się informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie. Warunki udziału w zajęciach można znaleźć na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach jednostek wojskowych biorących udział w projekcie.

Oto harmonogram sobotnich szkoleń, które noszą nazwę „Wojskowe wyzwanie”:

13 lipca: 1 Brygada Pancerna w Warszawie – www.1bpanc.wp.mil.pl; 10 Brygada Logistyczna w Opolu – www.10blog.wp.mil.pl; Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie – www.cssp.wp.mil.pl; Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach – www.cpdmz.wp.mil.pl; 9 Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim – www.9pr.wp.mil.pl.

20 lipca: Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce – www.cpsp.wp.mil.pl; 6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie – www.6bpd.wp.mil.pl; 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim – www.25bkpow.wp.mil.pl.

27 lipca: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – www.cswlpoznan.wp.mil.pl.

3 sierpnia: 17 Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie – www.17wbz.wp.mil.pl.

10 sierpnia: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie – www.21bsp.wp.mil.pl; 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku – www.18pr.wp.mil.pl; Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu – www.csaiu.torun.pl.

17 sierpnia: 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku – www.15gbz.wp.mil.pl.

24 sierpnia: 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku – www.7bow.wp.mil.pl; 1 Pułk Saperów w Brzegu – www.1psap.wp.mil.pl; 2 Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie – www.2pr.wp.mil.pl.