Przejdź do głównej treści

Filmowy konkurs dla uczniów

[12.10.2017] w kategorii: Aktualności, Kultura.

Dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych, a także dla uczniów gimnazjów i liceów jest przeznaczony konkurs Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Ta edycja konkursu nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która przypada w listopadzie 2018 roku. Papież Polak często podkreślał swój patriotyzm i wskazywał, że wolność jest wartością, która zobowiązuje. Zadaniem uczestników jest przedstawienie w formie filmu (reportaż, wywiad, krótka forma dokumentalna) historii osób, które zainspirowane nauczaniem Jana Pawła II, wcieliły w życie obecne w nim wartości.

Konkurs będzie przebiegać w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy przesyłają swoje pomysły na filmy, na podstawie których jury wyłoni uczestników drugiego etapu. Wybrane grupy zostaną zaproszone na jednodniowy warsztat dziennikarski do Warszawy. Po nim będą mogły przystąpić do realizacji swoich pomysłów. Na podstawie nadesłanych materiałów filmowych zostaną wyłonieni laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Nagrodą w konkursie będzie trzydniowy pobyt w Warszawie wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem, w trakcie którego laureaci wezmą udział w różnych wydarzeniach ukierunkowanych na profil konkursu oraz innych atrakcjach (laureaci poprzednich edycji m.in. zwiedzali miasto z przewodnikiem, odwiedzali muzea i oglądali spektakle teatralne).

Regulamin konkursu, a także informacje o jego poprzednich edycjach – na stronie www.wspomnieniajp2.pl