Przejdź do głównej treści

Eko-Region odbierze odpady wielkogabarytowe

[16.10.2018] w kategorii: Aktualności, Ekologia.

EKO-REGION sp. z o.o. uprzejmie informuje, że 18 i 19 października od godziny 6.00 na terenie Gminy Kleszczów prowadzony będzie bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych od właścicieli prywatnych posesji. Odpady będą odbierane sprzed posesji według następującego harmonogramu:

  • 18 października (czwartek) – Rogowiec, Kamień, Dębina, Żłobnica, Antoniówka, Łuszczanowice, Łuszczanowice Kolonia, Wolica, Czyżów, Kocielizna, Stefanowizna, Adamów, Kol. Wola Grzymalina, Słok – Młyn I
  • 19 października (piątek)
 Łękińsko – ul. Północna, ul. Modrzewiowa, ul. Topolowa, ul. Miła, 
ul. Ustronna, ul. Rolna, ul. Długa, ul. Słoneczna, ul. Poprzeczna, 
ul. Akacjowa, ul. Leśna, ul. Klonowa, ul. Szkolna
Kleszczów – ul. Główna, ul. Gliniana, ul. Sosnowa, ul. Słoneczna, 
ul. Szkolna, ul. Tylna, ul. Krótka, ul. Polna, ul. Boczna, ul. Ogrodowa, 
ul. Łączna, ul. Osiedlowa, ul. Niska, ul. Poprzeczna, ul. Cicha, ul. Wysoka,
 ul. Sportowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Brzozowa, ul. Wspólna,
ul. Kalinowa, ul. Topolowa, ul. Wrzosowa, ul. Jagodowa, ul. Jarzębinowa, 
ul. Południowa, ul. Leśna, ul. Jaśminowa, ul. Poziomkowa, ul. Liliowa, 
ul. Słonecznikowa, ul. Chabrowa, ul. Krokusowa, ul. Kwiatowa, 
ul. Tulipanowa, ul. Wiśniowa, ul. Różana, ul. Malinowa, ul. Miła, ul. Irysowa, 
ul. Wschodnia.

Miejscowości i ulice zostały ułożone według kolejności przejazdu.

Odpady powstające w gospodarstwie domowym o rozmiarach wielkogabarytowych należy wystawić przed posesję lub do drogi dojazdowej.

W ramach „wystawki” odbierane będą: radia, telewizory, monitory oraz inny sprzęt RTV, lodówki, pralki, kuchenki, odkurzacze oraz inny sprzęt AGD, zużyte opony z samochodów osobowych, złom metalowy – rynny, rury, blachy, piece, dywany, wykładziny, meble, duże opakowania z tworzyw sztucznych bez zawartości – beczki, skrzynki, wiadra, elementy stolarki – listwy, deski, płyty wiórowe, drzwi, okna, odpady zielone – powiązane gałęzie z drzew i krzewów, baterie, akumulatory.

Nie są traktowane jako odpady wielkogabarytowe i w związku z tym nie będą odbierane: odpady poremontowe i budowlane: gruz, płytki, cegła, kamienie, odpady tekstylne: odzież, obuwie, tkaniny wystroju wnętrz (firany, zasłony, narzuty, koce), szkło w żadnej postaci, duże opakowania z tworzyw sztucznych po odpadach niebezpiecznych: farbach, lakierach i rozpuszczalnikach, odpady powstające w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, odpady zawierające azbest – eternit.

Czas przeznaczony przez obsługującego na obsługę odbioru odpadów obejmuje: czas załadunku, przejazd i transport oraz czas rozładunków dla wszystkich wymienionych w danym dniu ulic i miejscowości. Mieszkańcom, którzy nie wystawią odpadów przed posesję do godziny 6.00 rano w wyznaczonym dniu nie gwarantujemy ich odbioru – samochody nie będą zawracane z trasy przejazdu na indywidualne zgłoszenie. Objazd wymienionymi ulicami
 i miejscowościami jest jednokrotny.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 44 632 39 00.