Przejdź do głównej treści

Biblioteka zaprasza dzieci na spektakl „Bajka do zjedzenia”

[18.07.2019] w kategorii: Aktualności, Kultura.

W czwartek 25 lipca o godz. 16 aktorzy Teatru TAK zaprezentują w Kleszczowie interaktywne przedstawienie dla dzieci „Bajka do zjedzenia”. O czym będzie ta bajka? Pokaże małym odbiorcom, jak wielką moc i dobry wpływ na ludzkie zdrowie mają warzywa oraz owoce. Pod szatą dowcipnej fabuły będą przekazane widzom ważne zasady, dotyczące prawidłowego żywienia. Dzieci dowiedzą się m.in. dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, dlaczego tak ważny jest ruch.

Dodatkowym – obok interaktywnego charakteru – walorem przedstawienia będą elementy języka angielskiego, „przemycone” przez wykonawców.

Słowo TAK w nazwie teatru to skrót od angielskich słów Theatre, Art, Kids. Ten teatr bez stałej sceny działa od 2011 roku. Na swojej stronie internetowej informuje: „Brak stacjonarnej sceny to błogosławieństwo i przekleństwo jednocześnie. Przekleństwo, ponieważ jesteśmy wrzucani do jednego worka z tzw. teatrzykami, a to co robimy znacznie różni się od działań typowych teatrzyków, o czym przekonujecie się zaraz po naszym pierwszym spektaklu. Błogosławieństwo, ponieważ dzięki brakowi sceny nasza kreatywność jest nieograniczona. Stale szukamy nowych rozwiązań, aby podczas spotkania z nami dzieci nawet w najdalszych zakątkach Polski miały dostęp do sztuki i atrakcji na wysokim poziomie”.

Co trzeba zrobić, aby dostać się na przedstawienie organizowane z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleszczowie? Należy zapisać dziecko osobiście w siedzibie GBP, albo zgłosić je telefonicznie (44 731 36 54).