Przejdź do głównej treści

Będzie przebudowa stadionu w Kleszczowie

[10.10.2018] w kategorii: Aktualności, Inwestycje.

Do 17 października Urząd Gminy w Kleszczowie będzie przyjmował oferty firm, które będą zainteresowane wykonawstwem kolejnej gminnej inwestycji – modernizacji stadionu gminnego przy ulicy Sportowej w Kleszczowie. Przygotowana dokumentacja techniczno-budowlana przewiduje dostosowanie istniejącego obiektu do organizowania treningów oraz zawodów w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.

Oprócz nowej bieżni, której część zostanie specjalnie powiększona do biegów sprinterskich, mają powstać nowe skocznie do skoków wzwyż, w dal i o tyczce, a także rzutnie (dla kuli, oszczepu, dysku i młota). Zostaną zmodernizowane trybuny, będzie rozbudowany budynek magazynowy, a także szatnie z zapleczem.

Stadion przy ulicy Sportowej w Kleszczowie służył dotychczas przede wszystkim piłkarzom. Swoje mecze rozgrywały tu drużyny LKS Omega Kleszczów, trenowali też uczestnicy obozów i zgrupowań piłkarskich, organizowanych przez SOLPARK Kleszczów. Z bieżni otaczającej piłkarskie boisko korzystali regularnie biegacze. Brakowało jednak obiektów do rozgrywania wielu konkurencji lekkoatletycznych.

Nowy obiekt po przebudowie ma lepiej służyć lekkoatletom. Cel inwestycji, opisany w przetargowej dokumentacji to „osiągnięcie przez obiekt kategorii VA, dzięki czemu możliwe będzie rozgrywanie na nim oficjalnych zawodów rangi Mistrzostw Polski o ograniczonym programie, zawodów wojewódzkich i szczebla centralnego o ograniczonym programie, zawodów okręgowych, lokalnych i szkolnych oraz mityngów ogólnopolskich w wybranych konkurencjach”.

Projekt przebudowy kleszczowskiego obiektu przygotowała firma AMIBUD Cezary Ilnicki z Pieńska. Gmina oczekuje, że wykonawca inwestycji udzieli 5-letniej gwarancji i rękojmi na przebudowany stadion. Ustalony termin realizacji wszystkich robót wraz z dostawą i montażem urządzeń lekkoatletycznych to 17 czerwca przyszłego roku.

Druga część zamówienia obejmować będzie przebudowę pomieszczeń budynku, w którym swoją siedzibę ma klub Omega Kleszczów. Planowana modernizacja dotyczy istniejących szatni sportowych wraz z częścią, w której urządzone są natryski oraz toalety. Termin realizacji tej częci to 4 miesiące od dnia zawarcia umowy.

Będzie przebudowa stadionu w Kleszczowie