Przejdź do głównej treści

5 sierpnia – festyn z okazji Dnia Energetyka

[02.08.2017] w kategorii: Aktualności, Kultura.

Ten sierpniowy festyn jest oczekiwany nie tylko przez pracowników Elektrowni Bełchatów i ich rodziny. Mieszkańcy całego powiatu bełchatowskiego czekają na podanie terminu plenerowej imprezy, a przede wszystkim na jej program.

Branżowe święto energetyków przypada tradycyjnie na dzień 14 sierpnia, jednak w tym roku festyn odbędzie się już w sobotę 5 sierpnia (początek – godz. 16.00). W Bełchatowie na plenerowej scenie przy MCK PGE Giganty Mocy wystąpią m.in. coverowy zespół True Colors Band (od 17.15), Marcin Daniec (od 18.15), Jula (od 19.30) oraz – w roli gwiazdy wieczoru – zespół Golec uOrkiestra (od 20.45).

Uzupełnieniem programu estradowego będą pozasceniczne atrakcje – wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska handlowe i punkty gastronomiczne. Imprezy rekreacyjno-sportowe, związane z Dniem Energetyka będą się odbywać nie tylko w sierpniu, ale również na początku września. Energetycy rywalizować będą w zawodach strzeleckich, turnieju wędkarskim, turniejach sportowych (piłkarskim, siatkarskim, brydżowym, szachowym i pingpongowym).

W ramach centralnych obchodów Dnia Energetyka zaplanowano uroczystą akademię (11 sierpnia w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie) oraz Mszę św. w intencji energetyków (14 sierpnia w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie).

Oczekiwany przez bardzo wiele osób Dzień Otwarty Elektrowni Bełchatów tym razem planowany jest w sobotę 26 sierpnia. Elektrownię można będzie poznawać „od kuchni” w godz. 9.00-14.00.

festyn z okazji Dnia Energetyka