Przejdź do głównej treści

100-lecie odzyskania niepodległości – konferencje, sesje, wystawy

[11.10.2018] w kategorii: Aktualności.

Obchody przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mają zróżnicowaną formę i są często adresowane do różnych grup odbiorców. Mają służyć nie tylko zwiększeniu zainteresowania narodową historią, ale również przywracaniu pamięci o wydarzeniach sprzed wieku i o ludziach, którzy dołożyli swoją, często już zapomnianą cegiełkę do niepodległościowego dzieła.

W najbliższych dniach w Piotrkowie Trybunalskim będą miały miejsce dwa wydarzenia z cyklu „Piotrkowski szlak ku Niepodległości”. 15 października w sali konferencyjnej Centrum Idei Ku Demokracji odbędzie się konferencja popularno-naukowa. Początek – godz. 18.00. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wernisaż wystawy „Trudne drogi do Niepodległości”, opracowanej przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim przy wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych i współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym Kołami w Piotrkowie Tryb. i Tomaszowie Maz.

Z kolei 18 października w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się sesja naukowa „Piotrkowski szlak ku Niepodległości”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 wernisażem wystawy o tym samym tytule. Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2019 roku.